Olimpik Binicilik Merkezi Açılışı

 

Belediyemiz tarafından 5 bin metrekarelik alan üzerinde 4 aylık çalışma sonucu tamamlanan kentin ve bölgenin ilk ve tek Olimpik Binicilik Merkezi törenle hizmete açıldı.
Edremit ilçesinin Köşk Mahallesi’nde belediyenin öz kaynaklarıyla 4 ayda tamamlanan Olimpik Binicilik Merkezi’nin açılışına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Binicilik Federasyonu Başkanı Atıf Bülent Bora, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Edremit kaymakamı ve Edremit Belediye Başkan Vekili  sayın Atıf Çiçekli tarafından Yapılan konuşmanın ardından Vali Zorluoğlu ve beraberindekiler Olimpik Binicilik Merkezinin açılış kurdelesini keserek, merkezde incelemelerde bulundular. Merkezdeki görevliler tarafından atlarla bir gösteri yapılırken, açılışa katılan çocuklar için de palyaço gösterisi düzenlendi.

5 bin metrekare üzerinde koşu parkuru, otoparkı, çocuk parkı gibi alanları da bulunan bölgenin ilk ve tek Olimpik Binicilik Merkezi, Edremit Belediyesinin 4 aylık çalışması ve öz kaynaklarıyla yapıldı. Sporcu yetiştirmek, ulusal ve uluslar arası müsabakaların yapılması ve terapi amaçlı da kullanılacak Olimpik Binicilik Merkezi, Van halkının ve turistlerin de sosyal amaçla kullanabileceği bir mekan olarak hizmet verecek.

 

 

 
 
  •  

 

-