"Ümmette Kan Desteği"Kampanyası

 
Şabaniye Mahallesi'ndeki Hacı Ömer Cami ve Erdemkent Eski TOKİ Camisi'nde Türk Kızılayına ait araçta kan bağışında bulunan Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Atıf Çiçekli, belediye olarak "Ümmette Kan Desteği" kampanyası başlattıklarını söyledi.
Edremit Belediyesi öncülüğünde düzenlenen kampanya kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı, Şabaniye Mahallesi’nde bulunan Hacı Ömer Camii ve Erdemkent Eski TOKİ Camii’nde kurulan stantlarda Kızılay tarafından kan bağışı alındı. Edremit İlçe Jandarma Komutanlığında kan bağışında bulunan güvenlik korucuları, Zeytin Dalı Harekatı kapsamındaki Mehmetçiğe her zaman destek vereceklerini söylediler.
Edremit Belediyesinden ‘Ümmete Kan Desteği’ kampanyası
Cuma namazı sonrası kan bağışında bulunan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli de, belediye olarak ‘Ümmete Kan Desteği’ sloganıyla kan bağışı kampanyası başlattıklarını dile getirdi. Çiçekli, “Edremit Belediyesi olarak bir kan bağışı kampanyası başlattık. ‘Ümmete Kan Desteği’ adı altında Edremit Belediyesi olarak farklı camilerde Cuma namazı akabinde kan bağışı sürecini başlattık. İstiyoruz ki vatandaşlarımız sadece kanı acil ihtiyaç olarak görmesinler. Kan sürekli bir ihtiyaçtır. İhtiyaç olduğunda ne kadar elzem olduğunu, başlarına bir sıkıntı geldiğinde kan bulmanın ne kadar önemli olduğunu, vatandaşlarımız sıkıntılı zamanlarda gördüğü gibi normal zamanlarında da düzenli olarak kan bağışı yapmanın önemini vurgulamak istiyoruz. Bütün insanlık için yaşanan sıkıntılarda acil ve sürekli ihtiyaç olan kan bağışının önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Kan bağışında bulunan Mehmetçiğe, güvenlik kurucuları ve vatandaşa da teşekkür eden Çiçekli, şunları kaydetti:
“Jandarma personelimize, güvenlik kurucularımıza ve sabah jandarmaya giderek kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza da gönülden teşekkür ediyorum.”
-