Tüm Haberler

..

Başkanımızdan ‘23 Nisan’ mesajı

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dilekleriyle kutladığını söyledi.

Haberi Oku

Edremit turizmin gözbebeği oluyor

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, bitmesine sayılı günler kalan ve kısa süre sonra tamamen vatandaşların hizmetine açacakları ‘Sahil Kordonu’ projesiyle Edremit’in cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Haberi Oku

Edremit’teki Van Gölü sahilleri temizlendi

Edremit ilçesinde ‘Turizm Haftası’ etkinlikleri kapsamında Van Gölü sahillerinde temizlik çalışması yapıldı.

Haberi Oku

Başkanımızdan ‘Miraç Kandili’ mesajı

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak bilinen Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diledi.

Haberi Oku

Başkanımızdan 10 Nisan Polis Haftası mesajı

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, 173 yıllık birikimiyle polis teşkilatının, mazluma umut olmaya devam ettiğini söyledi.

Haberi Oku

Edremit’e 45 bin ağaç ve fidan dikilecek

Edremit Belediyesi; sahil bandı başta olmak üzere, mesire alanları, prestij cadde, park, yol, kaldırım ve refüj çalışmalarının tamamlandığı ilçe geneline yaklaşık 45 bin ağaç ve fidan dikme çalışmalarına start verdi.

Haberi Oku

Edremit’te Önemli Açılışlar Gerçekleştirildi

Edremit Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan hizmetler Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun katılımı ile hizmete açıldı.

Haberi Oku

Belediyemizden İranlılara Ücretsiz Tekne Turu

Edremit Belediyesi şehrin tanıtımı amacıyla İranlılara yönelik ücretsiz tekne turu düzenlerken İranlılarda, tur öncesi ve sonrası canlı müzik eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiler.

Haberi Oku

"5. Geleneksel Ayran Aşı Balık Başı Festivali

Van balığı ve Van Gölü'nün tanıtımı amacıyla Edremit Belediyesi tarafından başlatılan 'Ayran Aşı, Balık Başı' festivalinin sonuncusu, tarihi Edremit Kalesi’nde gerçekleştirildi.

Haberi Oku

Edremit'te ‘yap-işlet-devret’ modeli devam ediyor

Van’ın Edremit Belediyesi, kamu kaynağından hiçbir harcama yapmadan başlattığı ‘yap-işlet-devret’ modellerini Esentepe ve Memur-Sen TOKİ’lerde de hayata geçiriyor.

Haberi Oku

Başkanımızdan Regaip Kandili mesajı

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli; rahmet, mağfiret ve bereket dolu üç ayların ve Regaip Kandili’nin aziz milletimiz ve bütün İslam âlemine hayırlı olmasını diledi.

Haberi Oku

Başkanımızdan ‘Şehitler Günü’ Mesajı

Van'ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Çanakkale ruhunun hala yaşatıldığını belirterek, tüm şehitleri rahmetle andı.

Haberi Oku

Edremit’teki TOKİ sakinleri doğalgaza kavuşuyor

Edremit Belediye Başkanı Vekili Atıf Çiçekli’nin girişimleri sonucu TOKİ konutlarına doğalgaz verilmesi için karşılıklı protokol imzalandı.

Haberi Oku

'4. Geleneksel Ayran Aşı Balık Başı' Festivali

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ’4. Geleneksel Ayran Aşı Balık Başı’ festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Haberi Oku

Atıf Çiçekli: “Kadına şiddet, insanlığa ihanettir”

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, kadına şiddetin insanlığa ihanet olduğunu belirterek, 8 Mart’ı dayanışmanın, dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin günü haline getirmek için çaba gösteren herkese teşekkür etti.

Haberi Oku

Asırlık Çınarı Evde Bakım Aylığına Kaymakam İkna Etti

Edremit ilçesinde kendisine bakan gelininin evde bakım aylığı almasına "devlete zarar olmasın" diyerek izin vermeyen 120 yaşındaki Emine Baytar, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli'nin ziyaretiyle ikna edildi.

Haberi Oku

PKK'ya eleman toplayan merkez aşevi oldu

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Van'ın Edremit Belediyesi, daha önce terör örgütü PKK'ya eleman yetiştirilen merkezi aşevine dönüştürerek, her gün ihtiyaç sahibi bin 500 kişiye iki öğün sıcak yemek dağıtıyor

Haberi Oku

Afrin kahramanlarından Edremit halkına teşekkür

Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Van’ın Edremit Belediyesi öncülüğünde başlatılan destek kampanyası kapsamında toplanan 300 kolilik malzemeyi teslim alarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Haberi Oku

Başkanımızdan Öğrencilere Malzeme Desteği

Van Boks İl Temsilcisi olan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, ilçede eğitim öğretim gören 125 öğrenciye spor malzemesi desteğinde bulundu.

Haberi Oku

Belediyemizden Afrin Kahramanlarına Destek

Edremit Belediyesi öncülüğünde başlatılan destek kampanyası kapsamında toplanan 300 kolilik malzeme, Afrin kahramanlarına ulaştırıldı.Kaynak: Edremit’ten Afrin kahramanlarına destek

Haberi Oku

Edremit'te Balık Şenliği Katlanarak Büyüyor

Van merkez Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği '3. Geleneksel Ayran Aşı Balık Başı' katlanarak büyüyor.

Haberi Oku

Edremit'te Nazlı Çelik İle Söyleşi

Gazeteci Nazlı Çelik, çok kez ölüm tehditleri aldığını söyleyerek, "Başarılı olmak ve bir yola gitmek için korkudan arınmış olmanız lazım. O gücü yüreğinizde bulmanız lazım. Haklıdan, haktan ve insandan yana olmanız lazım. Gururla taktığım ay yıldızlı kolyemin ve bu...

Haberi Oku

Başkanımız Kurubaş Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, her göreve gelenin yapılan hizmetlerin üstüne yeni bir şeyler koymasıyla kalkınmanın sağlanabileceğini ifade ederek, "Ne yazık ki arzu edilen hizmetlerin üst üste eklenmesini göremedik” dedi.

Haberi Oku

Başkanımızdan iki halk plajı müjdesi

Van’ın ilk ve tek halk plajını hizmete sokarak kamuoyunun takdirini toplayan Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, ilçede bu yıl iki halk plajını dana hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Haberi Oku

Edremit’te '2. Geleneksel Ayran Aşı Balık Başı' festivali

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği '2. Geleneksel Ayran Aşı Balık Başı' festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Haberi Oku

Belediyemizden Okullara 100 Bin TL’lik Malzeme Desteği

Edremit Belediyesi, ilçe genelindeki okullara eğitim öğretim yılının başında olduğu gibi ikinci dönemde de temizlik malzemesi desteğine başladı.

Haberi Oku

Başkanımızdan Öğrencilere Ziyaret

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlaması nedeniyle öğrencileri ziyaret ederek başarı dileğinde bulundu.Edremit ilçesindeki 110 okulda eğitim öğretim gören 35 bin öğrenci, dün ilk zilin çalmasıyla ders başı yaptı.

Haberi Oku

Başkanımız Sorunları Yerinde Dinliyor

Van’ın Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Van’da gençlerin işsiz kalmasının bir numaralı sebebinin terör olduğunu belirterek, terörün belini kırdıklarını ve bu yaz mevsiminin de Allah’ın izniyle terörün ve uzantılarının bittiği sene olacağını söyledi.

Haberi Oku

"Ümmette Kan Desteği" Kampanyası

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Çiçekli:"Umut ediyorum ki verdiğimiz bu kanlar devletimizin, milletimizin, ümmettin ve bütün dertlilerin dertlerine şifa olur"

Haberi Oku

Belediyemizden Tanıtım Atağı

Van’ın Edremit Belediyesi, 4 dilde hazırladığı tanıtım rehberiyle ilçenin turizmine katkı sunmayı hedefliyor.

Haberi Oku

Edremit Belediyesinden 2. Fotoğraf Yarışması

Edremit Belediyesi tarafından “Edremit’te Kış” konulu 2. Fotoğraf Yarışması düzenlenecek.

Haberi Oku

Başkan Çiçekli'nin Zeytin Dalı Harekatı Çağrısına Edremitliler Sessiz Kalmadı

Edremit İlçesi’nde Zeytin Dalı Harekatı'na destek için bazı evler, camiler, sokaklar ve kurum binalarına Türk bayrakları asıldı.

Haberi Oku

Edremit’te 1. Van Balığı ve Ayran Aşı Festivali

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘1. Van Balığı ve Ayran Aşı’ festivali renkli görüntülere sahne oldu. Uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, ikram edilen Van balığı ve ayran aşının ardından halay çekerek eğlendi.

Haberi Oku

Edremit'te Atlı Snowboard Heyecanı

Edremit ilçesinde kayakçılar, Olimpik Binicilik Merkezi'nde atlara bağladıkları iplere tutunarak snowboard yaptı.

Haberi Oku

Edremit’te karne heyecanı

Van’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle 312 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Haberi Oku

Edremit’te ADEM’ler Yaygınlaşıyor

Edremit Belediye Başkanlığı tarafından ilçede 8 adet Aile Destek Merkezi (ADEM) hayata geçirilirken, Türkiye’ye örnek olan bu merkezlerden de toplamda bin 16 kadın faydalanıyor.

Haberi Oku

Edremit Belediyesinden ‘Sıra Dışı’ konferans

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından “Milli ve Yerli Türkiye” konulu “Sıra dışı” konferans düzenlendi.

Haberi Oku

Bidon yerine modern konteynerler

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatıyla ilçede 350 olan konteyner sayısı bin 820 seviyelerine çıkartılırken, 3 bin olan bidon sayısı ise bine düşürüldü.

Haberi Oku

Başkanımızdan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, mesleki ilkelerden taviz vermeden gazeteciliğe katkı sunan medya mensuplarının, toplumsal huzur ve barışın tesisinde önemli bir rol üstlendiklerini söyledi.

Haberi Oku

Kaymakam Çiçekli’den Mekke’nin fethi ve yeni yıl mesajı

Van merkez Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Mekke’nin fethinin yıldönümü ve yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haberi Oku

57 devlet okulunun öğrencileri atlarla buluşuyor

Van’ın Edremit Belediyesi, hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için yaptığı etkinliklere bu kez bir yenisini daha ekleyerek, 57 devlet okulunda okuyan öğrencileri atlarla buluşturuyor.

Haberi Oku

Edremit Belediyesi Foto Maratonu Yarışması Sergisi

Edremit Belediyesi tarafından birincisi düzenlenen ‘Edremit Belediyesi Foto Maratonu Yarışması’nda derece alan fotoğraflar sergilenirken, ilk 5’e girenlere ise ödülleri verildi.

Haberi Oku

Edremit'e Barbekülü Mesire Alanı

Edremit Belediyesi tarafından Van Gölü sahilinde yapımına devam edilen kentin ilk barbekülü mesire alanı şimdiden ilgi odağı oldu.

Haberi Oku

EDREMİT'TE ATLI SNOWBOARD

VAN'da geçen hafta etkili olan kar yağışı ardından dondurucu soğuk haya yaşamı olumsuz yönde etkilerken, bunu keyifli hale getirenler de oldu.

Haberi Oku

Kış aylarında da hizmete devam

Olimpik Binicilik Tesislerinde yaz aylarında açık alanda hizmet verilirken, kış aylarında da faaliyetlerine devam ediyor.

Haberi Oku

Edremit’in gençleri boulder ve squash ile tanıştı

Türkiye'de yok denecek kadar az olan spor branşları, Edremit'te tek tek hayata geçiriliyor.

Haberi Oku

Edremit'te 'Anne ve Çocuk Sağlığı' semineri

Van Büyükşehir Belediyesi ile Edremit Belediyesinin organizasyonuyla Fitoterapist ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hayri Gözlükgiller tarafından kadınlara 'Anne ve Çocuk Sağlığı' konulu seminer verdi.

Haberi Oku

Edremit’te karla mücadele çalışması

Edremit Belediyesi, dünden beri etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Haberi Oku

Kış aylarında da yol iyileştirme çalışmaları sürüyor

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçenin değişik noktalarında vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek adına kış mevsimine rağmen çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Haberi Oku

Edremit’te asfalt rekoru

Edremit Belediyesi, tarihinde ilk defa bu yaz 40 kilometre sıcak asfalt yaparken, 16 bin metrekare de parke taşı döşedi.

Haberi Oku

-