(0432) 312 2 153

Edremit’te berberler ve kuaförler dezenfekte edildi

11 Mayıs 2020

Edremit’te berberler ve kuaförler dezenfekte edildi

-Dezenfektasyon işlemi sürerken, sosyal mesafe ve maske uyarıları da yapılıyor 

Van’ın Edremit ilçesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan berber, kuaför ve güzellik merkezleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Mayıs'ta faaliyete başlama müjdesinin ardından dezenfekte edildi.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berber, kuaför ve güzellik merkezleri 11 Mayıs itibarıyla yeniden hizmete açıldı. 1,5 aydır kapalı olan ve ilginin yoğun olacağı berberler ve kuaförler için de Edremit Belediyesi de harekete geçti. Edremit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, dezenfekte için oluşturulan özel ekipler, halkın yoğun olarak kullandığı birçok noktada dezenfekte ve ilaçlama faaliyetlerini periyodik olarak sürdürüyor. Berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerini geçtiğimiz hafta sonu yapan Edremit Belediyesi bugün ise kontrol çalışmalarını üst seviyede tuttu. Traş olmaya gelen vatandaşları baştan aşağı dezenfektasyon işleminden geçiren ekipler, çeşitli ikazlarda bulunmayı da ihmal etmiyor. Halkın sağlığı için gerekli temizlik ve dezenfekte işlemlerini düzenli olarak sürdüren Edremit Belediyesi ilçede bulunan tüm berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde dezenfeksiyon işlemleri aralıksız devam ediyor. İlçede faaliyet gösteren, berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde gerekli dezenfeksiyon işlemlerini düzenli sürdüren ekipler, çalışmalarına bugün de devam etti.

Vatandaşlar berber ve kuaförlerin açılmasından son derece mutlu görünürken, belediye ekipleri tarafından ise işletme sahiplerine dezenfekte seti verilerek, sosyal mesafe ve maske takmaları konusunda ikazlar sürüyor.

Fotoğraf Galerisi

Bize Ulaşın 0432 312 2 153
İstek Ve Şikayet Hattı ALO 153
Van Edremit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü