(0432) 312 2 153

Edremit Belediyesi’nden anlamlı Babalar Günü Ziyareti

21 Haziran 2020

Edremit Belediyesi’nden anlamlı Babalar Günü Ziyareti

Van’ın Edremit Belediye Başkan Vekili Kerem Baynal, Babalar Günü dolayısıyla ilçedeki en yaşlı baba, en genç baba ve engelli babayı ziyaret etti.

İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla ürettiği sürdürülebilir hizmetlerle yerel yöneticilikteki farkını ortaya koyan Edremit Belediyesi özel günlerde de ilçe sakinlerinin gönüllerine dokunmaya devam ediyor. ‘21 Haziran Babalar Günü’ kapsamında ziyaretler gerçekleştiren Edremit Belediye Başkan Vekili Kerem Baynal, beraberinde Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekinci ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Münir Kiyat ile birlikte ilçenin en yaşlı babasını ziyaret etti. Eski Camii Mahallesi’nde yaşayan ve 96 yaşındaki Kazım Akgün, ziyaret karşısında duygusal anlar yaşadı. Büyüklerin toplumdaki yerinin öneminin vurgulandığı ziyarette Başkan Vekili Baynal, büyüklerin sadece bir gün değil, her gün ziyaret edilmesi gerektiğini anlattı.

 

Akabinde Süphan Mahallesi’nde ikamet eden engelli Nurullah Benek’i ziyaret eden Başkan Vekili Baynal ve beraberindekiler burada ailenin yaşadığı sıkıntıları dinleyerek notlar aldı. Baynal, son olarak Bölge Hastanesinde yeni baba olan Hayrettin Taş isimli vatandaşa gitmek oldu. Burada aileyi tebrik eden Başkan Vekili Baynal, dünyaya gelen bebeğin vatana millete hayırlı bir evlat olması dileğinde bulundu. Yapılan 3 ziyarette de çeşitli hediyeler veren Başkan Vekili Baynal, 3 babanın da ‘Babalar Günü’nü kutlayarak tebrik etti.

 

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkan Vekili Kerem Baynal, çocuğunun geleceği için zor, kolay demeden sürekli çalışan, fedakarlık yapan, üreten babaların, Babalar Günü’nün her gün gerektiğini belirtti. Edremit Belediyesi olarak sadece bir aileyi değil toplumun farklı kesimlerinden farklı aileleri ziyaret ettiklerini anlatan Baynal, “Özellikle yaşlı amcamızın tavsiyeleri bu noktada çok önemliydi. Daha sonra engelli bir vatandaşımızı ve akabinde yeni baba olan aileyi hastanede ziyaret ettik. Bu 3 neslin babalar gününü kutladık. Belediye olarak inşallah bu gibi çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sadece bir güne sığdırılmamalı, her zaman yaşlılarımızı, engellilerimizi yalnız bırakmamalıyız. Paylaştıkça çoğalan bir sevgiye sahibiz hepimiz. Dolayısıyla sevgi şehrinde güzel Edremit’imizde bu çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Fotoğraf Galerisi

Bize Ulaşın 0432 312 2 153
İstek Ve Şikayet Hattı ALO 153
Van Edremit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü