(0432) 312 2 153

Edremit Belediyesi’nden İşkurlulara ‘Otsu Yer Örtücüleri Yetiştiriciliği Kursu.

00 0000

Edremit Belediyesi’nden İşkurlulara ‘Otsu Yer Örtücüleri Yetiştiriciliği Kursu.

Van’ın Edremit Belediyesi, bahçecilik alanında ihtiyaç duyulan kalifiyeli personelin yetiştirilmesi için İşkurlulara yönelik ‘Otsu Yer Örtücüleri Yetiştiriciliği Kursu’ açtı.

       Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın bahçecilik alanında meslek edinmek isteyenlerin kendilerini geliştirmeleri, yeniliklere hazırlamak ve işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu kalifiyeli elemanların yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlemesi konusunda önem verdiği kurs başladı. Edremit Belediyesi Toplantı Salonu’nda Türkiye İş Kurumu Van İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği düzenlenen ‘Otsu Yer Örtücüleri Yetiştiriciliği Kursu’nda 25 kişi eğitim alıyor. Pratik ve teorik olarak sunulan eğitimlerde ekim ortamı hazırlama, uygun gübreleme yapabilme, hastalık ve zararlılarla mücadele, üretim tekniklerini kullanma konuların da eğitimler verilirken, 35 gün sürecek olan kurs sonunda ise katılımcılara ‘Otsu Yer Örtücüleri Yetiştiriciliği Belgesi’ verilecek. 


       Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, bu alanda çok ciddi bir boşluğun bulunduğunu ve bu boşluğun doldurulması için böylesi bir kurs açtıklarını belirtti. Amaçlarının bahçecilik alanında meslek edinmek isteyenlerin kendilerini geliştirmeleri, yeniliklere hazırlamak olduğunu ifade eden Başkan Say, “İşgücü piyasasının da ciddi anlamda ihtiyaç duyduğu kalifiyeli eleman sıkıntısını bu gibi kurslarla gidermeyi hedefliyoruz. Bu arkadaşlarımız eğitimleri sonrasında özel fidanlıklarda, seralarda ve daha bir çok alanda istihdam edilerek katkı sağlamış olacaklar. Eğitimler akabinde kursiyerlerimiz pratik kısmını da belediyemize bağlı sera, park, sahil bandı alanlarında gerçekleştireceklerdir. Bildiğiniz gibi bu gibi kurslar, bir çok şehirde özel merkezlerde ücret karşılığında verilerek yapılmaktadır. Ama biz belediyemiz bünyesinde böylesi bir kurs açarak, arkadaşlarımızın meslek edinmelerine katkı sağlamış oluyoruz” dedi.

Fotoğraf Galerisi

Bize Ulaşın 0432 312 2 153
WhatsApp İstek Ve Şikayet Hattı (0432) 312 2 153
Van Edremit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü