Temizlik İşleri

2 yıl önce
Temizlik İşleri

Cadde ve Sokakların Süpürülmesi ve Yıkanması

1.1.Cadde ve Sokakların Süpürülmesi ve Yıkanması

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekip ve ekipmanları ile beraber daha temiz bir Edremit için tüm cadde ve sokaklar elle ve makine ile süpürülmektedir. Çöp konteynerinin etrafına konan ya da saçılan çöpler de kaldırılarak ortamda bulunan mikropların yok olması için tüm cadde ve sokaklar sabunlu sularla yıkanarak dezenfekte edilmektedir. Edremit halkının daha hijyenik ortamda ve daha temiz bir çevrede yaşayabilmesi için 7/24 tüm ekibimiz birlikte modern araçlarla çalışmaya devam etmektedir. İlçemiz de tüm cadde ve sokaklarımız makine süpürülmektedir. Süpürülen yerler sabunlu sularla yıkanarak dezenfekte edilmektedir.

1.2.Konteyner Tamir, Bakım, Yıkama ve Dezenfeksiyonu

İlçemizdeki konteynerlerin tamir ve bakımları yapılıp, Ekonomik ömrünü tamamlayan konteynerler ise yenileri ile değiştirilmektedir. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırları içindeki konteynerlerin temizlenmesi için yıkama aracı ve basınçlı su ile konteyner temizliği yapılmaktadır. Konteynerler periyodik olarak yıkanmakta olup dezenfekte edilmektedir.

1.3.Boş Arsa Temizliği

ilçe sınırları içerisinde halkın sağlığı açısından tehlike ve çevre kirliliği oluşturan, sahipli veya sahibinin ilgilenmediği arsalar, vakıf arsaları, kamuya ait arsalar temizlenmektedir. Arsalarda görüntü kirliliği oluşturan ve aykırı gözüken çöpler, molozlar, ağaç dalları düzenli olarak toplanmaktadır. Yol kenarında biriken moloz ve çöpler de temizlenmektedir.

sahipsiz arsaların temizliği  ( vakıf, hazine, kamu) ilgili kurumun bilgisi dahilinde yapılmaktadır.

1.4.Pazar Yerlerinin Temizliği

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçemizdeki semt pazarımız, çöplerin alınmasından sonra yıkanmakta ve buharlı yıkama araçlarıyla dezenfekte edilerek ertesi güne tertemiz bırakılmaktadır.

1.5.Çöp Evlerin Temizliği

Müdürlük ekipleri tarafından çöp ev haline gelen, çevre ve insan sağlığını tehdit eden, tarafımızdan ya da vatandaşın talebi üzerine tespit edilen çöp evler, temizlendikten sonra hastalık ve haşerelere karşı ilaçlama yapılarak dezenfekte edilmektedir.

1.6.Kurban Satış ve Kesim Yerlerinin Temizliği

Kurban bayramı öncesinde oluşturulan kurban satış ve kesim alanlarının kurban bayramı boyunca ve bayramdan sonra çevre kirliliği ve görüntü kirliliği oluşmaması için, müdürlüğümüz ekipleri tarafından kurban satış ve kesim alanlarının temizliği ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.