Yapılacak Aktiviteler

6 ay önce
Yapılacak Aktiviteler
 • Meşhur Van Kahvaltısı

  2 ay önce

  Tabi ki uyanır uyanmaz yapılması gereken ilk şey meşhur Van kahvaltısıdır. Van'ın kendine has kahvaltısının en büyük sırrı, bütün ürünlerin doğal ve organik olmasıdır. Van serpme kahvaltısının demirbaş listesinde; Otlu peyniri, kavut, yumurtalı kavurma, Bahçesaray ve Çatak adlı ilçesine ait balı, yayık tereyağı, süt kaymağı, murtuğa, taş fırının lavaşı, Van çöreği, semaverde kaynayan çayı ve son olarak da klasik kahvaltı malzemeleri bulunmakta.

 • Çarşıda Gezinti ve Alışveriş

  2 ay önce

  Van'da sadece kendi ürünleri yok tabi ki bunu yanı sıra, çok ünlü olan Rus Pazarında birkaç devletin ürünleri sergilenmektedir. Van bulunduğu konum itibariyle İran’a sınırı yakın olmasından ötürü Tayland gibi Dubai'den gelen ürünlerin de satışta olduğunu görürsünüz. Bu pazarda; porselen ürünleri, kaçak İran çayı, İran hurması, şal ve Tayland'a özgü otantik ahşap ürünler temin edilebilir.

 • Tarihi ve Turistik Geziler

  2 ay önce

  2700 yıllık bir tarihin izlerini görebilmek için ve Urartular'ın meskeni olan Van kalesi gezilebilir. Aynı zamanda dünyanın en büyük Urartu Müzesi de ziyaret edilmesi gereken yerler arasında. Akdamar Adası ve Akdamar Kilisesi de Van da olmazsa olmazlar arasındadır.

 • Kayak ve Teleferik Turu

  2 ay önce

  Doğunun incisi olan Van'da soğuk iklimini avantaja da çevirebilirsiniz. Abalı Kayak Merkezi, göl manzarası eşliğinde kayak yapabileceğiniz eşsiz bir yer. Abalı Kayak Merkezi özelliklerini sayacak olursak; kar kalınlığı ve kalitesi, pistinin mesafesi ve uzunluğu,1200 ve 5000 metrelik teleferik hattı ile bir yandan kar beyaz, bir yandan göl mavisi kayak severlere sunulmaktadır.